פירות יער טריים או קפואים?

בשנים האחרונות אל הסיר שלנו, השייק שלנו ואפילו הסלט שלנו הצטרפו פירות היער המעולים, אשר מצליחים להפוך כל מנה לבעלת טעמים ייחודים ומפתיעים. לא מעט בזכות היכולת להזמין פירות קפואים בבאר שבע, קרית שמונה או חיפה, הפירות הללו הפכו בעשור האחרון לתוספות המושלמות, לא רק טעמם מוביל את השינוי במגמה, אלא גם סגולותיהם הרבות אשר קיימות בהם ונחשבות למעולות עבור גוף האדם. סגולות אלו נחשבות לחיוניות החל ממערכת כלי הדם ועד לכמויות שונות של וויטמינים ומינרלים ועל כן השימוש בפירות יער, הפך לדבר כל כך פופולרי לא רק בקרב אנשים חולים אלא גם עבור אלו המבקשים למנוע סוגים שונים של מחלות. אך בין כל היתרונות והטעמים השונים, עודנה נשאלת שאלה אחת והיא מה עדיף? פירות יער טריים או קפואים?

פירות יער טריים – יתרונות וחסרונות

כאשר מדובר בפירות בכלל ולא רק בפירות יער ובמיוחד במדינה חמה כמו ישראל, חשוב לזכור כי למרות טכנולוגיות הקירור המעולות והשינוע, עדיין לא מעט פירות עדינים ובמיוחד פירות יער סובלים מחום בצורה רבה ועלולים להתקלקל במהירות. מלבד זאת פירות ובמיוחד פירות יער, מאבדים לא מעט מהרכיבים התזונתיים המעולים שלהם במקרים של חום ממושך או תנאי אחסון לא ראויים. אך לצד החום המעיק ואיבוד הרכיבים התזונתיים החשובים, חשוב לזכור כי אכילת פירות בשלים ובסמוך לזמן הקטיף יבטיח קבלה מלאה של כל הוויטמינים, הערכים התזונתיים וכמובן הטעם המעולה ביותר של הפרי.

פירות יער קפואים-יתרונות וחסרונות

כאשר מדובר בפירות קפואים, אז למרות היכולת להנות מטעמם של הפירות והרכיבים התזונתיים השונים, מצאו לא מעט מחקרים כי יכולות ההקפאה הקיימות כיום מאפשרות שמירה איכותית גם של הטעמים וגם של הרכיבים התזונתיים. ובנוסף לזאת נמצא כי בחלק מהפירות הקפואים ולרבות פירות היער, חלק גדול מערכיהם מצליחים אף לעלות! מלבד הנתון הנפלא הזה פירות יער קפואים, יכולים להישמר לאורך זמן ובכל זמן נתון להפוך רלוונטיים לכל ארוחה דרך הליך הפשרה קצר ומהיר. יתרונות אלו מאפשרים שימוש בפירות יער קפואים לאורך זמן, ללא התפשרות או אילוצי זמן שונים אלא שימוש איכותי ובריא בכל עת.