מיהו ישראלי?

מיהו ישראלי ? אותו אדם שנולד בארץ ישראל בעל תעודת זהות כחולה המוגדר יהודי , איך נגדיר נכון את המילה ישראלי ?

מצד אחד פעם חשבתי שלהיות ישראלי זה כל הסיפורים על ישראלים בחו"ל , שגונבים ברזים מבתי מלון בטורקיה , שתמיד מתלהבים ממה שהכי זול בחנויות הכולבו הענקיות , וגם מסתלבטים על כל מי שנמצא מסביב כי הם בטוחים שאף אחד לא מבין אותם , פעם חשבתי שזה עם אגרסיבי כזה , שמלכלך כל פיסת טבע שהוא מטייל בה , ובעיקר משתדל ללכלך מקומות מטופחים , עם שמתקבץ בכל מקום ובכל זמן עם מנגלים מעושנים , עם שתמיד חושב שדופקים אותו ,שהגברים בו בכלל לא יודעים לדבר עם נשים ,והנשים כאן , הן קשוחות כמו גברים , שאף אחד לא יעשה בשבילך שום דבר שיוצא מגדר מה שהוא היה עושה ממילא , עם כזה שמערב אותך בענייניו הפרטיים , מבלי להתעניין אם זה בדיוק מה שחסר לך בחיים , חשבתי שישראלים זה עם שמרוב בליל תרבויות אין לו תרבות .

אם נלך לצד השני של המטבע ונשאל את עצמנו בכל זאת אנחנו עם סגולה כך כתוב ?  האיש הישראלי מחויב להאמין שיש נשמה אלוקית בקרבו  ( ציטוט של הרב קוק ) , וגם שמענו שיש ואהבת לרעך כמוך או אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך (מקור https://delight.co.il/ ).

כלומר אם נבחן את השאלה בצורה עמוקה יותר לפי מה שכתוב בספרים ובמקורות אז ישראלי הוא אותו אחד שיש לו שורש רוחני שזה אומר שהוא שונה מכול אדם אחר בעולם במה ? בזה שהוא יותר קרוב לאהבה לנתינה ובסופו של דבר הוא קרוב לכוחות הטבע שמנהלים את כול המציאות .

ולכן מוטל עלינו הישראלים להיות כוח חלוץ של כוח הטבע כלומר להביא לעולם את הידיעה שיש פתרון לכל המשברים בזה שנרצה להשתנות ומאותו רגע נחוש בהקלה מכיוון שהבעיה נבעה מזה שאנחנו מלכתחילה הפוכים מכוח הטבע .