מה זו חומצה היאלורונית באף?

בתחום ניתוחי האסתטיקה קיים היום אינספור אפשרויות למתיחות צוואר, הרמת עפעפיים עיבוי שפתיים ועוד. יחד אליהם מצטרפים כיום לא מעט טיפולים המבוססים על חומצה היאלורונית, איתה משתמשים להרמת גבות ויצירת עור מתוח, אבל כיום היא משמשת גם לניתוח אף. שיטה זו מצטרפת למספר רב של שימושים הנעשים בחומצה היאלורונית, הפכה להיות אחת מהנפוצות בעולם ניתוחי האף.

מה זה בעצם?

באמצע שנות השלושים של המאה הקודמת מצאו זוג חוקרים מאוניברסיטת קולומביה, את השימוש העיקרי לחומצה היאלורונית בגוף, ומצאו כי רוב התפקיד שלו הוא שמירה על לחות העור והנפח שלו וברובה של החומצה היא עשויה מפחמימות הנקראות דו סוכר. עד לסוף שנות השמונים שימשה חומצה זו בעיקר את תעשיית המזון והאפייה, אך באמצע שנות התשעים החלה לקחת חלק במערך טיפולי הקמטים באירופה.כיום חומצה זו מוצאת את עצמה בלב החידושים הקומסטים, הופכת לרלוונטית גם לעיצוב אזורים כמו האף ללא כל התערבות כירורגית. 

איך זה עובד?

עיצוב האף על ידי חומצה היאלורונית נעשה בתחילה על ידי אלחוש האף על ידי משחה, לאחר כמה דקות מוחדרים מחטים דקים או "קרסים" קטנים אל הנקודות הרצויות ובתוכם מחדירים את החומצה היאלורונית. טיפול זה יכול לעזור לתיקון בליטות באף, יישור עצם האף, מילוי שקעים, הרמת קצה אף ואפילו תיקון של ניתוחי פלסטים. טיפול זה נעשה על ידי מינימום חומצה ודיוק מירבי על ידי המטפל, מה שמביא לתוצאות מעולות.

תופעות לוואי וזמן החלמה

טיפול מהסוג הזה ברוב הפעמים לא מצריך זמן החלמה אם בכלל, ברוב הפעמים שלאחר ההזרקה יכול המטפל להסתובב ללא תחבושות ואין כלל זמן התאוששות מכיוון שהטיפול גם לא נעשה תחת הרדמה כללית אלא מקומית בלבד. יחד עם זאת ישנם תופעות לוואי בדמות כאב מקומי, נפיחות באוזר ההזרקה, שטפי דם ובמקרים קיצונים תסחיפי דם. התוצר של טיפולו מהסוג הזה יכולים להחזיק בין חצי שנה לשנה, תלוי בכמות חומר ההזרקה, מטרת הטיפול וכמובן במידת הביקורים. חשוב רק  לזכור כי טיפול מהסוג הזה נעשה על ידי רופא עור מוסמך.