להתחסן כי בתוך עמי אנוכי יושבת

נהוג לומר כשמתחסנים לבריאות ואני חושבת זה יהיה לבריאות או לחולי? לא ברור מה קורה עם כל החיסון הזה נגד וירוס הקורונה. כל כך הרבה דיבורים סביב הנושא, קשה מאד להחליט מה נכון מה זיוף ומה בכלל אני בעד חיסון או לא. בשנים האחרונות אנו נחשפים יותר ויותר לפייק ניוז והביטחון שלנו התערער לחלוטין, ישנם כל כך הרבה אנשים שניזונים מכל המדיה ושומעים בשקיקה כל מילה שנאמרת וכששואלים אותם אם הם מאמינים לכל מה ששומעים או קוראים יש שאומרים- אני שומע ולוקח מהם את מה שמתאים לי.

אם זהו המצב אז איך אפשר להסיק מסקנות מה כן מתאים לי או לא? הרי אנו בונים את דעתנו על בסיס כל מה שאנחנו שומעים ורואים כך שמלכתחילה איננו יכולים לדעת מה נכון ומה לא, אין לנו מקור מדעי  מהימן להסתמך עליו. יש כל כך הרבה כתבות ודעות לכאן ולכאן, כל אותם פרסומים על מומחים וחוקרים למיניהם שאומרים את דעתם על החיסון ועל הקונספירציות הממשלתיות שעושים ניסוי גלובלי על האנושות ובפרט על ישראל, חיסון שיביא לשיבושים גנטיים. 

אז מה עושים? מצד אחד ללכת להתחסן כי ככה תשתיקו את כל הסביבה שלוחצת ללכת להתחסן וזה כאב ראש לא קטן כל השיח הלוחץ מכל מקום. צד אחר אומר בואו נחכה שיעבור מספיק זמן, נוודא שלאף אחד לא צמח זנב בלילה, או נראה איזה תופעות לוואי ארוכות טווח החיסון גורם אך קיימת גם המחשבה שלמעשה נתתי לאחרים להוביל את המערכה ולקחת סיכונים על עצמם בעוד אני ממתינה מהצד ולא לוקחת חלק ולמעשה יושבת על הגדר. גם כל הנושא שמדברים שהחיסון הוא רשות ומנגד דרכון ירוק, אז הממשלה מאלצת אותנו להתחסן במניפולציות, אז איפה הבחירה? 

"אז גם אני אתחסן ואהיה חלק מהעם"

אך ישנו צד נוסף, אנחנו שייכים לעם הזה ואסור לנו לצאת מהכלל, כשאנחנו פורשים מהחברה דברים לא טובים קורים לנו, אולי זה ההסבר שאולי הכי פחות נתחבר אליו אבל חכמים כתבו לנו "בתוך עמי אנוכי יושבת" (מלכים ב' ד, י"ג) משפט שאומר: אני חלק מהחברה ואני חי בה ושותף לכל הטוב והרע שמתרחש בה ואם הוחלט על חיסון אז גם אני אתחסן, אהיה חלק מהעם ואעשה מה שרוב העם החליט לנכון, אשיט ביחד עם כולם את הסירה מעל למים הסוערים בתקווה שבעבודה משותפת נצליח להגיע.  אנחנו חלק ממערכת גלובלית אינטגרלית וכולנו כמו שאומרים בסירה אחת.