לא ילמדו עוד מלחמה

Voice of Peace

radio station.

No more war

No more bloodshed,

From somewhere in the Mediterranean, we are the Voice of Peace !!!

"לא ילמדו עוד מלחמה"

"והיה באחרית הימים וגר זאב עם כבש, נמר עם גדי ירבץ" /ישעיהו הנביא- פרק מ"ב. אני זוכרת, הייתי ילדה קטנה (אסגיר את גילי) המדינה בת 3, בשבילי בת קיימא מאז ומתמיד. אמנם, כשהייתי בערך בת חמש, היה מה שנקרא מבצע קדש וישבנו במקלט ואבא שלי אמר לי שזה לא כלום, כבר נגמר. ואחר כך היה כלא היה. קצר. ועד היום אין לי מושג מה היה כי מאז ועד היום "ותשקוט הארץ 40 שנה", לא היה ולא נברא. 

אני בתדהמה גדולה איך בתוך הרדיו שלי (ילדה קטנה) עצרת האום, בעד ונגד הקמת המדינה שלי, הבית שלי. הייתי מקשיבה בסקרנות מלווה בפחד (שלא לדבר על עלבון צורב שעדין חרוט בליבי היטב) ואפילו אעיז ואומר שבתת מודע השפיע ככה שלא מגיע לי מדינה מכיוון שאני ילדה רעה, בת שלוש.

כן. מקשיבה. כן, לא, כן, לא. מתח נורא. גם עכשיו שנזכרת, אלוהים, אחרי כל מה שעברנו, גלות ושואה, גלות ושואה הולכת ונמשכת ואפילו על גדותיה עולה, האנטישמיות. והסיבה היחידה, כן, הסיבה היחידה אומרים יודעי דבר שאני מחזיקה בדעתם כי הם מורי והם אלה שלימדו אותי לראות והם אלה שלימדו אותי את המושג תפיסת המציאות, שהוא אך ורק, כן, אך ורק, לא משנה למה וכמה, תלוי רק באחריותי. מאד קשה לבלוע, וזאת רק התחלת ההבנה שלעולם לא הייתי מגיעה אליה עם כוחותי הכוזבים.

הרב קוק ובעל הסולם על גאולת ישראל. בעל הסולם והרב קוק, חיו ופעלו לפני 100 שנה. הכוונה המשותפת היא שעד אשר לא יהיה חיבור בעם לא יבוא שלום.  עכשיו, אחרי מאה שנים של התראות של שני מקובלים גדולים כמו גם מיכאל לייטמן, שמנסים להסביר ולהאיר שגודל הפירוד בעם נובע בחוסר הבנתם והזילזול המוחלט בפנימיות התורה שמדברת על ערכים כמו "ואהבת לרעך כמוך", ברור שהקדימו את זמנם. בעל הסולם אמר בפרוש שהדור עדין לא בשל ושרק בשנת 1995 יוכלו כתביו להתגלות ויהיו חשובים.

דעותיהם של הרב קוק ובעל הסולם (הרב קוק היה הרב הראשי בישראל), דעותיהם של השניים לא זכו לפופולריות רבה בקרב מנהיגי הישוב החרדי בארץ. קריאתם להפצת החכמה עוררה זעם רב ואף היו נרדפים על כך שהעזו לשבור מוסכמות ביחסם הטולרנטי לאוכלוסיה החילונית.

רוב הציבור החרדי לא ראה בעין יפה את פעולתם של הרב קוק ובעל הסולם והוכרזה עליהם מלחמה רוחנית קשה.