כדורי סידן בהריון

תקופת ההיריון מלווה בלא מעט שינויים פיזיולוגים והורמונליים אותם הגוף שלך אמור לעבור, יחד עם מעקב צמוד שמתחיל מהרגע בו צפית בשני הקוים המיוחלים. החל מאותן יהיה עלייך לזכור כי את חולקת את כל מה שהגוף שלך ניזון ממנו, יחד עם עובר שרוקם עור וגידים בתוכך. על כן תצטרכי לשמור על תזונה נכונה במהלך ההיריון, לא להעמיס על הגוף ועוד רשימה ארוכה של מאכלים והתנהגויות חדשות שעליך יהיה לאמץ במהלך תשעת החודשים הבאים. אך מלבד התפריט המסודר והשמירה הפיזית על הגוף, ישנם כמה ויטמינים שיהיו הכרחיים עבורך ועבור העובר המתקרב לבוא, והוא לא אחר מאשר כדורי סידן שנמצאו מועילים עבור לא מעט מערכות המתפתחות אצל עבור בזמן ההיריון.

למה זה טוב?

הגוף שלנו צורך לא מעט מינרלים שונים וויטמינים הנמצאים באוכל שאותו אנחנו צורכים, בשתייה שאנו שותים ואפילו מהשמש שתחתיה אנחנו משתזפים. אך בכל הקשור למערכת העצבית בגוף, חיזוק עצמות, קרישה של דם ואפילו מניעה של לחץ דם גבוהה, אפשר לזקוף לזכות הסידן שאותו אנו צורכים. צריכת סידן הינה חשובה פי כמה לגוף האישה בזמן ההיריון, מכיוון שהוא אינו עוזר רק לגוף המגדל את העובר אלא גם לעובר עצמו ואחראי על בנייה תקינה של עצמות אצל העובר ועל התפתחות בריאה שלו. במידה ויתגלה חוסר סידן במהלך ההיריון, יתכן כי הגוף "ימשוך" סידן מעצמות שונות בגוף המשמשות כ"מאגרי" סידן, דבר העלול לגרום להיחלשות של העצמות וסיכויים גבוהים יותר לתחלואה.

מה המינונים ומה עוד צריך לדעת

משרד הבריאות ממליץ לנשים לצרוך סידן בכמות של עד 1000 מ"ג ביום, והדרך לכך היא בעזרת שתייה מרובה ואכילה מסודרת של קטניות, גבינות ועוד מגוון מזונות מלאים סידן וסיבים תזונתיים.
עם זאת האוכל במדינות המערביות נחשב לכזה המלא בסידן, לכן לא לצורך סידן על דעת עצמכם, אלא לבצע התאמה כמותית, יחד עם הרופא המטפל ועם תפריט מתואם מראש.
חשוב לזכור כי על מנת שהסידן ייספג בצורה מעולה יותר בגוף שלך, יש להיעזר בוויטמין "די" הידוע כעוזר בספיגה של סידן וכמובן להימנע מספיגה של מעל ל500 מ"ג בפעם אחת.