טפטים לבית

אחד האלמנטים החזקים בבית שלנו הוא ללא ספק הצבע בדירה, אך לצידו או במקומו תופס בשנים האחרונות הכלי המתחדש והאופנתי של השנים האחרונות והוא לא אחר מאשר הטפט. כלי זה שחזר אלינו והיה כאן לאורח כמעט של קבע בשנות השבעים השמונים ואפילו התשעים, מגיע עם מנעד רחב ועשיר של עיצובים מכל צורה וכלל המסוגלים להשרות בכל פינה בבית תחושה של רוגע, נוף מרהיב או שילוב אומנותי ויפיפייה. אך ישנם כמה היבטים ואלמנטים שיש שחשוב לזכור בזמן שאנו בוחרים טפטים לקיר לבית, החל מגובה הקירות ועד לסגנון העיצוב אותו נבקש להחיל על הבית שלנו.

טפטים לבית- איך בוחרים?

לפני בחירת טפטים לבית חשוב שנבין כיצד נבקש לעצב אותם, באילו חדרים נרצה לעצב אותם וכמובן את מידות הקירות ולעיתים גם התקרות. כל זאת לא רק בכדי למצוא חומרי גלם או למצוא סגנון עיצובי עשיר וראוי לשאר הקירות בבית, אלא בכדי להבין ולהכיר לעומק את הצרכים שלנו אל מול קנייה של טפט. לכן תחילה נמדוד את הקירות, נכיר בפגמים השונים שאולי נוכל להסתירם, נוודא את הצבעים המוסכמים על כל יושבי הבית וגם אלו שבחדרי הילדים. ולבסוף נוכל לצאת אל החיפוש המהנה הזה אחר טפטים לבית, וזהירות כי הוא יכול להיות בהחלט ממכר.

איזה עיצוב ומה הקשר לאור?

עיצובם של הטפטים רק הלך וגדל בשנים האחרונות, כל זאת הודות לא רק לחומרי גלם מעולים אשר הופכים את הטפטים לבטוחים יותר לשימוש וניקוי אלא גם דרך צורות רבות של הדפסה וגיוון שרק הולך ומתרחב בכל שנה. לכן כאשר אנו מבקשים לעצב את החדר או הבית בעזרת טפטים, נוכל להחליט האם לעשות זאת תוך כדי התחשבות בכמות האור הנכנסת לחדר, כמו לנצל אותה בעזרת צבעים כהים יותר? או שמא נבקש להפוך את אחד מחדרי הילדים שלנו לאצטדיון אחד ענק? המשחק העיצובי שקיים עם שימוש בטפטים יכולים להיות נהדר עבור כל חדר בבית, החל מהסלון ועד לחדר השינה של ההורים, אך כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להחליט על הצורה והצבע הנכונים ביותר עבורנו.