האם לאור משבר האקלים כדאי לבצע השקעות נדל"ן בפלורידה

משבר האקלים הופך בחודשים האחרונות לאחד מהנושאים המדוברים ביותר בחדשות ישראל ובחדשות בכלל בעולם, מצטרפים אליו לא מעט דיווחים על שרפות ברחבי העולם ועל עלייה באחוז הזיהום אשר מאיים על שגרת חיי כולנו. נתונים רבים נשפכו בשנים האחרונות החל ממועצת האומות המאוחדות ועד לאוניברסיטאות שונות שביצעו לא מעט מחקרים על מנת להכיר ולהבין את התפתחות משבר האקלים של ימינו, אך בדיוק כמו שאר בעיות עולמיות משבר האקלים מאיים גם על שווקים שונים להשקעה והראשון מבניהם הוא לא אחר מאשר שוק הנדלן. אבל כיצד משבר האקלים יכול להשפיע על השקעות נדל"ן בפלורידה שטופת השמש למשל? האם זה זמן טוב לבצע השקעה או שמא אפשר להמתין?

מערכות פיננסיות אבל לא רק

הדוח שהתפרסם בחודש האחרון חושף כי אחוז פליטת הפחמן רק תגדל בשנים הבאות, דבר שיכול להוביל לתוצאות הרסניות ולעליית מפלס המים באזורים רבים ברחבי העולם. מי שעוד עלול להיות מושפע מאותו הדוח, לא יהיו רק מפלסי המים אלא גם המערכות הפיננסיות שעדיין לא חישבו את סיכוני האקלים שעלולים להתגבר בשנים הבאות. תוצאה של אלו עלולה גם להוביל ליצירת דירוגי אשראי וכדאיות בכל הקשור להשקעות, מבלי לחשב את הנזקים או את ימי הקיץ שמתארכים והופכים לחמים יותר. כאמור רק בקיץ האחרון נרשמו לא מעט מתים ומאות אזרחים שנפגעו מגלי חום קיצוניים בקנדה ובצפון ארצות הברית.

אז האם להשקיע?

מדינת פלורידה נחשבת למדינה מאוד חזקה כלכלית, היא הייתה מבין המדינות הראשונות שהוציאו את עצמן ממשבר ה"סאב פריים" וגם בתקופת הקורונה הצליחה לתפקד לא רע. המדינה שבתוכה לא מעט ערים גדולות ומבוקשות כמו ג'נקסוויל, מיאמי ואורלנדו מושכת בשנה לא מעט תיירים, פנסיונרים רבים וסטודנטים מרחבי ארצות הברית. נתונים אלו מעידים כי למרות משבר האקלים שפוקד את העולם כיום, המדינה עדיין מצליחה לשמור על אחוזי תשואה נאים ועל זרימה יפה מאוד של משקיעים. השקעות בפלורידה נעות בין קניית נכסים שונים כמו בתים בין 2 עד חמישה חדרים, דירה בקומפלקסים שונים ועד קניית קרקעות שעדיין לא הופשרו לבנייה. לכן יחד עם החששות אפשר להגיד כי שוק הנדלן בפלורידה נחשב לאמיד יותר משאר השווקים במדינה,  וייתכן כי לתקופה זו לא נראה פגיעה ממשית בשוק זה.