איך מוצאים עבודה בתקופת הקורונה?

מגפת הקורונה נגעה כמעט בכל פרמטר של החיים שלנו, החל מלימודים שעברו למתכונת וירטואלית ועד לקניות שלנו בסופר שהפכו להיות יותר משתלמות כשאנחנו עושים אותם בצורה מקוונת. אבל בחלק לא קטן מהאוכלוסיה הקורונה פגעה פגיעה ישירה בעבודה שלהם, כך המשק הישראלי מצא את עצמו עם קרוב לעשרים וארבע אחוזי אבטלה ארציים וכמובן שעם ירידה משמעותית של משרות פנויות בתחומים שונים ופגיעה קשה במגוון עסקים קטנים לאורך כל 2020. הנתון הזה לא מחמיא לאף מדינה אבל אם אתם חלק מאותם מובטלים, המאמר הבא  הוא בשבילכם.

לשפצר קורות חיים כל הזמן
אז אם גם אתם חלק מרשימת המובטלים החדשה של מגפת הקורונה, אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות זה לשפצר את קורות החיים שלכם. אנחנו בטוחים שלחלק מכם זה נשמע דבילי או לא רלוונטי, אבל בתקופה כזו שעל כל משרה מתמודדים עשרות מובטלים כדאי מאוד לעשות זאת. איך? להדגיש תכונות חיוביות שלכם, להוסיף מיומנויות שצברתם ואפילו לכתוב מכתב מקדים לקורות חיים. כל אלו יעזרו לכם במעט להדגיש את עצמכם מבין כל קורות החיים.

חברים וקבוצות
יחד איתכם יש עוד אלפי מובטלים כרגע בארץ והדבר הזה ידרוש מכם מעט מאמץ על מנת למצוא את העבודה החדשה שלכם, אבל את כל אלו תוכלו לבדוק דרך קבוצות הפייסבוק שונות. בעזרת קבוצות אלו תוכלו למצוא קבוצה המתאימה לכישורים שלכם או למקצוע שבו תרצו לעסוק, שם תוכלו לקבל מגוון רחב של הצעות עבודה ואפילו הכוונה. אך מעבר לקבוצות הפייסבוק נסו גם להשתמש במכרים ובחברים, מכיוון שאם חבר ימליץ עליכם למנהל זה לעיתים יכול לעזור יותר מקורות חיים משופצרים.

זום וחבריו
אפליקצית זום היא חלק מהתופעות החדשות של מגפת הקורונה, כך תוכלו באמצעות האפליקציה גם להתראיין לעבודה ולא פעם גם להשתמש באפליקציה הזו כאחד מכלי העבודה שלכם. אז למי שעוד לא הוריד את האפליקציה זה הזמן קצת להשתמש בה לשחק איתה ולבדוק איך אתם נראים מול המסך ומה אתם משדרים, כמובן שתוכלו גם למצוא מגוון קורסים מעשירים דרך אפליקצית זום אשר יעזרו לכם להשתדרג ואולי אפילו למצוא את מקום העבודה החדש שלכם!
בהצלחה בחיפושים!