אור נגד חרדה

אנחנו יצורים חברתיים המתפעלים זה מזה ולומדים לפחד מדברים שונים. תחושות של חוסר ביטחון ופחד, הן תוצאה של חוסר מילוי של האור ברצון לקבל. נוכל להרגיש טוב על ידי התקרבות לאור כך שימלא את הרצון, ההתקרבות נעשית בהידמות לאותו האור. ככל שנהיה באהבה והשפעה לזולת, כך נתקרב לאור וניפטר מכל הבעיות של פחד וחרדה. 

כשרצון לקבל לא מקבל מילוי, מתעוררת תחושה של פחד

הסיבה לכך שאדם מסוים חרדתי יותר מאחרים קשורה לשורש נשמתו, פחדים בקרב מבוגרים הם תוצאה של חוסר תפקוד נכון. לעתים מפחיד אותנו משהו שבעבר לא הפחיד ולהפך, זה בגלל שאנחנו נמצאים בהתפתחות ובשינויים. האנושות, מתוך פחד שיחסרו לה צרכי הקיום, מתקדמת לעבר חיפוש מהות החיים. ייאוש מגיע לאחר כל הפחדים והחרדות ומביא חוסר אונים ואובדן תקווה. יכול להיות שלאדם יש הכל ובכל זאת יתעוררו בו פחדים, ההרגשה לא תלויה במה שיש לו.

כולנו בנויים מרצון ליהנות, רצון לקבל שמנוהל על ידי מילוי שבחכמת הקבלה נקרא "אור". כשרצון לקבל לא מקבל מילוי, מתעוררת תחושה של ריקנות שמתבטאת ברמות שונות, גם בפחד. תחושת הפחד קיימת כדי להביא את האדם להכרה במה הוא תלוי. התקרבות אל מקור המילוי, האור, תלויה בהידמות לו באמצעות קיום הכלל "ואהבת לרעך כמוך". אדם יכול לחוש ביטחון גם במצבים הכי גרועים בחייו, אם ישלוט בקשר שלו עם האור העליון. אם אדם נעשה דומה  למקור המילוי, לאור, הוא מרגיש סיפוק. כשנתקרב לאור, הכול יהיה טוב.

אחד הפתרונות לכך הוא ליצור קבוצה תומכת, רגועה המשרה תחושת ביטחון. אדם הסובל מחרדות עקב רגישות יתר, יכול לספוג מהחברה התרשמות מרגיעה הפוכה. אנחנו מנפחים דברים, מכניסים את עצמנו ללחצים מדברים שממילא אין לנו שליטה עליהם. הקבוצה מסייעת להוריד את רמת הדאגה כך שהיא לא תפריע לי לתפקד. רואים חדשות לפני השינה? אם כך, מה הפלא שאתם נכנסים לחרדה ולא יכולים להירדם…? בדיחות עוזרות כי יש בהן פתרונות בלתי צפויים לבעיות. בניית חומת מגן על ידי חברי הקבוצה באמצעות סדנאות, דיונים, בדיחות, הומור ועוד.